Atletika Tábor

08.05.2012

Předseda atletického oddílu TJ Tábor David Bor se rozhodl změnit přístup k regeneraci svých svěřenců.

Vztah trenér – závodník obohatil o třetí osobu, kterou je oddílová fyzioterapeutka Petra Zvolánková. Oba prošli školením metody MFK u Martiny Končalové.

„Máme za sebou s Petrou zhruba dva roky spolupráce s metodou MFK. Považuji ji za jednu z cest, jak se společně se svými svěřenci dostat k cíli. Bez aktivního zapojení fyzioterapie to rozhodně bude cesta trnitější a s větší pravděpodobností zdravotních komplikací,“ vysvětluje Bor své rozhodnutí pustit do tradičního spojení trenér – závodník ještě jeden článek ve formě preventivní rehabilitace.

Čtěte více...

Motivy sportovce

08.05.2012

Proč se stát sportovcem? Jaké motivy či záměry vedou atlety, hokejisty, fotbalisty, že se stanou profesionály?

Každý, kdo je profesionálním či amatérským sportovcem, má na tuto otázku svou odpověď. My se na motivy a záměry sportovců podíváme pohledem psychoterapeuta Tomáše Půlpána, který za nimi vidí souvislosti týkající se našeho podvědomí, minulosti, našich vlastností a následně i z toho vyplývajícího chování.

Čtěte více...

ORP Centrum

05.05.2012

ORP je uznávané lékařské centrum pro diagnostiku a léčbu veškerých obtíží spojených s pohybovým aparátem. Ordinace ortopedie, rehabilitace a fyzioterapie na jednom místě. ORP CENTRU se během 20 let své úspěšné existence podařilo sestavit téměř 30ti členný tým úzce spolupracujících ortopedů, sportovních traumatologů, rehabilitačních lékařů a fyzioterapeutů. Mnozí z nich mají návaznost na jejich domovskou fakultní nebo krajskou nemocnici.


Čtěte více...