Chceme miminko

08.02.2016

„Slyšeli jsme, že nám pomůžete. Zkusili jsme už všechno možný a nejde to. Poctivě cvičíme, děláme pro to všechno…a… “ sděluje odevzdaným hlasem fyzioterapeutce Šárce mladá žena. V jejím hlase je slyšet zraněnost, apatie, demotivace, zbytečnost. Její tělo je zjevně unavené a napjaté.

Čtěte více...

Narozeninová soutěž začíná!

08.02.2016

Zapojte se do soutěže a vyhrajte ošetření zdarma jako dárek.

Čtěte více...

21. února oslaví MFK Centrum 10. narozeniny!

08.02.2016

Oslavte s námi kulatiny a přijďte v únoru na ošetření unikátní Metodou MFK s 10% slevou!

Čtěte více...

Nenechte si zbourat své přirozené stereotypy

08.09.2013

Každý jsme jiný. Jinak se chováme, jinak vypadáme a jinak se pohybujeme. V současné době je dokonce možné identifikovat člověka, místo otisku prstů či DNA, podle stylu jeho chůze.  Rodíme se jako specifické (stereo)typy lidí se svými rutinami. Někdo je pravák, někdo levák. Někdo spí na pravé straně a někdo na zádech. Jenže, co když vám řeknou, že musíte psát pravou a spát na zádech, protože je to tak správně? Vaši funkci to může kompletně rozhodit.

Čtěte více...

Sportem ku zdraví či k trvalé invaliditě?

01.09.2013

Muži s vyrýsovanými svaly a ženy dokonale symetrické postavy s vosím pasem. Tak vypadá ideál krásy a představa zdravých a vitálních lidí. Současný trend zdravého životního stylu s sebou nese i hesla o zdravém pohybu a cvičení. Některé ženy se tak necítí dostatečně zdravé, dokud denně neuběhnout alespoň x kilometrů a muži dokud si na činkách nevyrýsují pořádné bicáky. I u cvičení však platí zlaté pravidlo, všeho s mírou.

Čtěte více...

Taping, novodobý zázrak ve fyzioterapii?

14.08.2013

Tělo polepené barevnými páskami. Určitě jste se s tím už setkali i vy. Obrázky otapovaných olympioniků obletěly celý svět a i v Čechách se s touto technikou brzy doslova roztrhl pytel. Přitom nevídáme tapy zdaleka jen na tělech vrcholových sportovců, dnes se tapuje každý. Jak však tapy doopravdy působí na náš funkční systém? Kdy mají smysl a kdy mohou našemu tělu naopak vážně uškodit? 

Čtěte více...

Výhřez mezi kotlem a virblem

11.08.2013

Michal Daněk zvaný Kolouch je pohodový muzikant, který v životě netrpěl žádnými vážnými chorobami. Od dětství hraje na bicí a nikdy nepřemýšlel nad tím, že by dělal něco jiného. V současné době hraje ve spoustě kapel, například s kapelou Dekolt, Kreyson, S.L.S. Leška Semelky, Anthony Dee a dalších. Své bubny a činely pravidelně rozeznívá také v pořadu Show Jana Krause. K tomu všemu studuje pražskou Konzervatoř Jaroslava Ježka.

Čtěte více...

Hubněte pohybem se znalostí stavu vašich svalů

18.07.2013

Pohyb a méně kalorií, zatím nepřekonaný recept na hubnutí. Znáte však ty chvíle, kdy se po roce nečinnosti donutíte ke cvičení a odradí vás vyčerpání, křeče a bolesti svalů? Tyto problémy však pramení pouze z nedostatku informací o stavu vašeho funkčního systému. Potřebujete vědět, které svaly jsou připravené na trénink a které potřebují nejprve regeneraci.

Čtěte více...

Vyhrajte CD Darda namluvené Barborou Hrzánovou

14.12.2012

Barbora Hrzánová věnovala do soutěže podepsané CD Darda, které namlouvala. Všech 5 disků můžete získat po zodpovězení soutěžní otázky.

Barbora Hrzánová společně s terapeutkou Šárkou Stibůrkovou v MFK Centru

Barbora Hrzánová společně s terapeutkou Šárkou Stibůrkovou v MFK Centru

Soutěž je u konce

Výhru si v MFK Centru vyzvedla ve čtvrtek odpoledne Kristýna Kloučková z Prahy. Gratulujeme. Správná odpověď byla Ničín.

 

Soutěžní otázka:

Ve kterém městě se odehrává děj Hrdého Budžeše?

Odpovědi posílejte na email recepce@mfki.cz. Jako předmět uveďte: Soutěž. Ze správných odpovědí vylosujeme vítěze, který si ještě před Vánoci bude moci svou výhru vyzvednout v MFK Centru v Praze v Palackého ulici 1. Soutěž končí 20.12.2012 ve 12:00. Výherce budeme kontaktovat ihned po vylosování emailem případně telefonicky pro rychlejší převzetí výhry.

Čtěte více...

Získejte konečně rovnováhu a buďte fit

08.05.2012

Máte pocit, že byste pro sebe měla něco udělat, ale nejste si zcela jistá, co by to tak mělo být?

Už vám není dvacet a přemýšlíte, jak se postarat o své tělo, aby s přibývajícími lety vydrželo zdravé a fungující. Nějakou tu fyzickou aktivitu občas máte, občas vyrazíte na kolo, procházku či tenis, v zimě na hory. Zdá se vám to ale pořád málo. Uvažujete o pravidelném cvičení, ale nevíte, jestli raději zvolit poskakování na zumbě, aerobik, spinning…? Zpomalte, méně je někdy více.

Čtěte více...