Chceme miminko

08.02.2016

„Slyšeli jsme, že nám pomůžete. Zkusili jsme už všechno možný a nejde to. Poctivě cvičíme, děláme pro to všechno…a… “ sděluje odevzdaným hlasem fyzioterapeutce Šárce mladá žena. V jejím hlase je slyšet zraněnost, apatie, demotivace, zbytečnost. Její tělo je zjevně unavené a napjaté.

„Víte, ať se plodí myšlenky nebo děti, vždy jde o jedno, mít tělo včetně všech jeho systémů plodné. To znamená volné a fungující a ne unavené, přetažené. Je potřeba vždy pochopit, s čím vším je omezená funkce spojena a s čím vším neplodnost souvisí. Některé věci můžu já jako terapeut vyřešit tady v ordinaci, ale některé jsou na vás. Zaprvé je důležité být sama zdravá. Teprve pak přijde na řadu miminko. Proto si nejdřív vyšetřím vaše tělo. Jen tak obě uvidíme, kde všude se na vašem těle únava a napětí projevuje. Potom ta místa začneme společně opravovat. Použijeme různé měkké techniky, budeme uvolňovat fascie, trigger pointy nebo citlivé konce všech napjatých svalů, budeme si o všem povídat…“ objasňuje situaci mladé ženě fyzioterapeutka.

Mnoho oblastí na těle mladé ženy volá o pomoc….obrazovka v systému MFK hlásí pozor….první dotek terapeuta ….pláč, první uvolnění….slovo, hmat…zádový sval polevil, další návštěva, uvolnění… zůstává přetížení šíje a hrudníku, další návštěva….úleva dechu….  další návštěva, povolení pánve, klid….nádech, výdech….cesta k přirozené plodnosti je otevřená. 

Takhle se tvoří životní prostor pro spokojené miminko. Dalším krokem je vzájemné rozhodnutí dvou lidí tento fungující prostor naplnit.