Dotazy

Pro rychlou orientaci a především pro vaši jasnou představu o metodě MFK najdete v této rubrice nejčastěji kladené otázky. Věříme, že mezi nimi bude i odpověď na to, co trápí právě vás. Pokud ne, neváhejte nám napsat dotaz.


Před návštěvou terapeuta

Doporučení lékaře nepotřebujete. V případě, že máte potíže s pohybovým aparátem, můžete se obrátit přímo na nás a domluvíme se na vhodné terapii.
Probereme s vámi vaše problémy a uděláme základní vyšetření, doporučíme další postup ve formě terapie.
Metoda MFK není hrazena pojišťovnou. Každá ordinace, která využívá Systém MFK má svůj vlastní ceník služeb. Ceny jsou od 500-2000,- Kč
Počítač neléčí, ale zobrazuje oslabené funkce pohybového systému. Pro fyzioterapeuta je pomůckou, navigací, která mu pomáhá najít optimální cestu. Terapeut proces léčby startuje, počítač naviguje a pacient se léčí.

Průběh terapie

Vyšetření svalů není bolestivé. Provedeme jednoduchý test, který spočívá z vaší strany v několika málo pohybech končetinami, vyšetření je snadno pochopitelné.
Vyšetření provádí terapeut svou rukou. Všechny vjemy, které zaznamená, napíše do počítače. Počítač poté data vyhodnotí a zobrazí obrázek aktuálního stavu ve vašich svalech, kloubech, páteři a podobně. Na základě této analýzy se pak terapeut s vámi dohodne na vhodné terapii.
Není to nutné. Terapii lze provádět i v lehkém oblečení.
Každý fyzioterapeut, který má v ordinaci systém MFK, pracuje podle vlastního uvážení a rozhoduje se podle aktuálního stavu klienta. Nepoužívá metodiky popsané jinými fyzioterapeuty, ale vždy aplikuje originální sestavu s takovou fyzioterapeutickou technikou, která je pro pacienta optimální.
Je to různé, ale v žádném případě se nemusíte bát, vždy je zohledněn stav a přání pacienta.
Vyšetření je složeno z pohovoru , anamnézy a svalového testu.První vyšetření je vždy časově delší cca 40minut.. Při druhém a dalším následujícím není vyšetření svalového systému časově náročné…cca 5-10minut . Terapie se provádí vždy na základě vyšetření a získané diagnostiky. Terapie je časově individuální. Nejčastěji 40-50minut.

Diagnózy

V případě, že chcete tělu krátkodobě ulevit od bolesti, je kompenzace v pořádku. Dlouhodobě není dobré ale tento princip uplatňovat. Je praktičtější postarat se o přetížené svaly na jedné polovině těla (pomůže vám fyzioterapeut) a tím ulevit bolesti na delší dobu.
Ortopedické poruchy pohybového systému, například bolestivé syndromy, artrózy kloubů, výhřez meziobratlové ploténky, poúrazové stavy jako jsou zlomeniny, kloubní podvrtnutí, zhmoždění svalové i kloubní tkáně, pooperační stavy po kloubních náhradách a podobně. Neurologické poruchy pohybového systému, například roztroušená skleróza, hemiparéra, dětská mozková dysfunkce, myopatie a podobně. Viscerosomatické poruchy, pooperační stavy, srdeční poruchy a podobně. Dále bolesti nejasného původu, vadné držení těla, skoliózy, ploché nohy, bolesti zápěstí, loktů, ramen, kolen, kyčlí, hlezenní kloubů a páteře.
Nemusíte čekat. Rehabilitovat můžete ihned, čím dříve, tím lépe. Nerehabilitují se pouze svaly, které jsou v sádře, ale i ostatní, které se účastnily úrazu. Ty je třeba uvolnit, aby po sejmutí sádry mohly svaly na postižené noze rychleji a spolehlivě fungovat. Svaly, které jsou v sádře, stimulujeme reflexně.
S poraněným kotníkem zajisté hýbat nebudeme, ten samotný klid potřebuje, ale napětí v konkrétních svalech, které byly účastníky úrazu, povolit můžeme. Čím dříve se okolní svaly uvolní, tím rychleji může přijít úleva a klidný proces hojení poraněných tkání.
Ve vašem případě jsou svaly nejspíš slabé z důvodu nadměrného zatěžování. Každý zdravý sval má od přírody sílu. Tím, že si sval odpočine nebo prokrví vhodnými fyzioterapeutickými technikami, se jeho stav změní v silný. Až v té chvíli je vhodné sval posilovat a připravovat ho na budoucí vyšší zátěž.

Napište nám svůj dotaz.

Váš dotaz zodpovíme v co nejkratší době.