Příběh o Markovi

Marko Iglić je na první pohled spokojený energický vysokoškolák. Ve skutečnosti se však za svůj krátký život musel potýkat s řadou úrazů, zlomenin a narkóz. To vše se podepsalo na jeho vyčerpaném funkčním svalovém systému. K celkové terapii ho však přivedl až poslední úraz - komplikovaná zlomenina zápěstí. Tehdy se setkává s fyzioterapeutkami Dominikou Vavrovou a Natalií Hruškovou. Marko dal mladým studentkám a terapii MFK svou důvěru a naději. Ve svém stylu skočil do léčby po hlavě a našel mnohem víc než jen úlevu pro své unavené svaly...

Tvůrci: Petr Končal, David Prouza

Příběh o Davidovi

Davide Bigarella je mladý italský číšník, který si celý život myslel, že má jen malý problém se zády. Před několika lety mu však bylo diagnostikováno hned několik výhřezů plotének. Své bolesti začal léčit až ve chvíli, kdy se náhodně setkal s terapeutem MFK. Pavel Brynda byl v Itálii na dovolené a Davidovo zkřivené tělo ho upoutalo natolik, že mu sám nabídl léčbu. Davidův stav byl velmi vážný, a proto následovaly terapeutické cesty na trase Česko-Itálie. Sledujte průběh a výsledek léčby, kterou motivovala bezedná víra v uzdravení.

Tvůrci: Petr Končal, David Prouza

Příběh o Martinovi

Martin Vacek prochází od narození daleko trnitější cestou, než kdokoliv jiný. Je téměř slepý a vážně mentálně postižený. Přesto v jeho životě nechybí to nejdůležitější - rodina, přátelé, zájmy a práce. Nechybí v něm ani běžné těžkosti a bolesti. Ty mu pomáhá řešit fyzioterapeutka Magdalena Marková, která pracuje nejen na Martinových svalech, ale také na rozvoji společné komunikace a důvěry. Dokument vám zodpoví mnoho těžkých otázek. Třeba, kde je zakopaný pes :-).

Tvůrci: David Prouza, Petr Končal

Pozvánka na konferenci MFK 2013

Program 9.6.2013

14:00

Zahájení
Představení partnerů
Vladimír Albrecht – klavírní improvizace
Baletní skupina Studia Oáza – improvizace

Filmový dokument

Mater Noster
Marika Pecháčková
Sdílení

Video o Metodě MFK

Příběh o Markovi

Hudební skupina Drums – improvizace na bubny
Filmový dokument – Marko
Petr Končal, David Prouza
Sdílení

Příběh o Davidovi

Baletní skupina Studia Oáza– improvizace
Filmový dokument – Davide
Petr Končal, David Prouza
Sdílení

Příběh o Martinovi

Klavír – Vladimír Albrecht
Alan Silvestri: Feather Theme (z hudby k filmu Forrest Gump)
Filmový dokument – Martin David Prouza, Petr Končal
Klavír Vladimír Albrecht, zpěv Klára Königová
Edit Piaf: Nelituj (hudba Charles Dumont, text Michel Vaucaire)
Sdílení

17:00

závěr

Letošní setkání s podtitulem: „Pacienti a terapeuti, společné příběhy“ proběhne 9. 6. 2013 od 14:00 v prostorách KD Mlejn v pražských Stodůlkách. Zváni jsou všichni! V rámci konference proběhne sbírka na podporu kulturního centra pro lidi s mentálním postižením – Studia Oáza.

Celá akce bude letos protkána příběhy lidí, kteří navštěvují terapii metodou MFK. Jedná se o dokumenty o pacientech a terapeutech. Drobná nahlédnutí do každého z příběhů vám postupně odhalíme na těchto webových stránkách. Na celý dokument si však budete muset počkat až do samotné konference, která se uskuteční 9. června 2013 v KD Mlejn v pražských Stodůlkách.

Hrdiny těchto filmů však nejsou pouze samotní pacienti, ale také fyzioterapeuti, kteří jim v jejich těžkostech pomáhají především. S MFK poznávají svou hodnotu. Se všemi dvojicemi aktérů se budete moci setkat a diskutovat s nimi o tom, co pro ně znamená komplexní rehabilitace a komunikace v rámci fyzioterapie.

Kromě dokumentů a diskusí se můžete těšit také na kulturní produkci Studia Oáza, neziskové organizace, která pořádá umělecké a vzdělávací kurzy pro lidi s mentálním postižením.

Náš záměr

MFK Konference 9.6.2013, KD Mlejn

Znáte ty zdlouhavé konference, kde zaplujete do židle, bez zájmu sledujete samolibé odborníky s grafy a digitálními ukazovátky a celou dobu nervózně sledujete hodinovou ručičku? Tak to u nás prosím nehledejte!

Ve dvou se to lépe táhne

Stejně jako na jiné důležité věci v životě, i na fyzioterapii tu musí být vždy dva – terapeut a pacient. I oni spolu musí umět dobře komunikovat a řešit problémy společně. Konference MFK je proto určena odborné veřejnosti z řad masérů, fyzioterapeutů a trenérů, ale rovněž také pacientům, kteří mohou svými zkušenostmi přispět do diskuse neméně cennými podněty.

Mluvte se mnou

Jistě se to stalo i vám. Navštívili jste lékaře se svými obtížemi a on vás beze slova vyšetřil, dal vám nějaký recept a poslal vás domů. Komunikace veškerá žádná. Problém se řeší lokálně, žádné jiné zdravotní okolnosti se do aktuální diagnózy nezahrnují. Sami jistě tušíte, že tudy skutečně cesta nevede. Každý člověk je jiný a diagnóza není o zaškatulkování jednoho problému, diagnóza má vystihovat celý pacientův život.

Propojte společně svět odborníků se světem nemocných. Přijďte s námi na toto téma diskutovat a seznamte se s poutavými příběhy našich pacientů. MFK pořádá první odbornou konferenci otevřenou pro každého. I vy můžete přijít se svým názorem. Konference nemá být „o nás bez nás“. Nejde přeci jen o vzdělávání pro kredity. Bez pacienta nemá vzdělávání smysl, bez pacienta není diagnóza, ani téma. Pacient je důležitá součást týmu. Jste zváni. Můžete s námi poznat hodnotu lidských příběhů.

Koho podporujeme

Studio Oáza

Jak účinněji zkvalitňovat mentálně postiženým lidem život, než mu dát pořádný smysl. Studio Oáza se o to snaží profesionálními kulturními a vzdělávacími aktivitami již více než dvacet let. Letošní konferenci podpoří umělci z Oázy ukázkou své tvorby.

Studio Oáza provozuje řadu zájmových kurzů v oborech hudba, divadlo, výtvarné umění, ale také IT a fotografie. Všechny lekce vedou profesionální pedagogové z daných oborů. Svůj talent předvádějí návštěvníci Oázy na pravidelných vystoupeních, výstavách a festivalech.

Mezi přátele Oázy, kteří centrum dlouhodobě podporují, patří například Vlastimil Harapes, Lucie Bílá, Světlana Nálepková, Bára Hrzánová, Zdena Hadrbolcová, Marta Vančurová, Pavel Jurkovič, soubor Musica pro Sancta Cecilia a další.

Registrujte se a získejte své místo na letošní konferenci!

Akce je určena všem! Zejména však terapeutům, masérům, studentům i laické veřejnosti se zájmem o nové metody a přístupy k fyzioterapii. Cena jednoho lístku je 100 Kč. V rámci konference proběhne sbírka na podporu kulturního centra pro lidi s mentálním postižením – Studia Oáza.

Vstupenku za 100,- Kč je možné koupit prostřednictvím internetové platební brány (platba kartou nebo převodem).

Pokud jste z Prahy zastavte se v MFK Centru, Palackého 1, Praha 1 a vstupenku si u nás můžete přímo zakoupit.

Registrujte si své místo.

V současné době je možné udělat předregistraci na zakoupení vstupenek na Konferenci MFK.

Jakmile bude spuštěna registrace budete informavání emailem a zvýší se šance, že vstupenku na konferenci opravdu získáte.

Zakupte si vstupenku na konferenci

Vstupenku obdržíte obratem po zaplacení na Váš email.

Cena jedné vstupenky je 100Kč.


Nejlépe mě popisuje

Platba přes platební bránu Platba přes platební bránu GoPay

Kulturní dům Mlejn

Letošní mezinárodní fyzioterapeutická konference se uskuteční 9. 6. 2013 v prostorách kulturního domu Mlejn v pražských Stodůlkách.

Adresa

KD Mlejn, o.p.s., Kovářova 1615/4, 155 00 Praha 5 – Stodůlky

Doprava

Metro B do stanice Luka a 7 min. pěšky nebo autobusem 174 do zastávky Kovářova.


Zobrazit mapu

První ročník mezinárodní konference MFK slavil úspěch

Dne 15. dubna 2011 uspořádalo MFK Centrum první ročník mezinárodní konference "Informatika ve fyzioterapii." Konference se uskutečnila pod záštitou předsedy Akademie věd České republiky Prof. Ing Jiřího Drahoše, DrSc, dr. h. c.

Organizátoři z MFK Centra pojali první ročník konference netradičně. Modul přednášek byl proložen zábavnými vystoupeními a vyvrcholil překvapením pro florbalistu Pavla Štolbu. Přes šedesát fyzioterapeutů si vyslechlo 13 příspěvků, jejichž společným jmenovatelem byla možnost použití počítačového programu ve fyzioterapii. "V dnešní době jsou počítače součástí života a náš obor je snad jeden z posledních, který ke své práci dosud tyto vymoženosti nepoužíval," vysvětlila v úvodu konference Martina Končalová, jejíž Institut právě počítačový program pro fyzioterapeuty vyvinul a úspěšně ho již několik let používá.

Kromě klasických forem přednášek, na které jsou odborníci na fyzioterapii zvyklí, se účastníci konference pobavili při hře na flétnu, vystoupení Vaška Kloudy s míčkem a hudbou, žonglování Běty Tiché s kuželkami a míči a při zpěvu s kytarou Romana Herinka. Třešničkou na dortu pak bylo hodinové vystoupení zpěváka Tomáše Kluse. Překvapení čekalo na florbalistu Pavla Štolbu, který služeb MFK Centra využívá a kde také vznikl nápad na obstarání nového invalidního vozíku pro Pavla. Dobrá věc se podařila díky firmám Otto Bock a ŠkoFin a Pavel, který na konferenci přijel na pozvání organizátorů především kvůli svému léčení touto metodou, byl z daru nadšen. "Mám obrovskou radost, budu na něm odteď snad i spát," usmíval se. Konference byla přínosem i pro švédské kolegy, kteří byli hosty MFK Centra.

Za podporu děkujeme generáním sponzorům

Partneři konference